Transformácia v našich životoch

V súčasnosti sa mení všetko okolo nás. Naše životy, to ako ich žijeme, to čo žijeme, prípadne nežijeme a mali by sme, menia sa naše vzťahy, náš pohľad na svet, naša práca. Doslova nič už nie je ako bývalo.

Dobrou a pre niekoho zlou správou je, že nič už ani nebude, také ako bývalo. A aké to bude – záleží len a len od nás. Žiada sa od nás vykročiť do zmeny, akú chceme žiť.

Život nám zrazu jednoducho, prosto a niekedy nasurovo ukazuje, čo už nie je funkčné, čo nám neprospieva, čo nás neuspokojuje, prípadne, čo nám v živote chýba. Akosi nám prestáva byť dovolené tolerovať a ignorovať neprospešné situácie, vzťahy, emócie, podvedomé programy a všetko to, čo ide proti nám. Končia a rúcajú sa vzťahy, práca nás prestáva napĺňať, z rôznych strán nám vstupujú do života prekážky, ktoré nás akoby tlačia ku dnu.

To všetko je VÝZVA na zmenu, aby sme sa zastavili, prehodnotili a došli vo svojich životoch k obratu. Ak sme doteraz nevenovali pozornosť sami sebe, tak nás k tomu život „dotlačí“ a my chtiac nechtiac dospejeme k poznaniu vo vnútri a dovolíme si

POSTAVIŤ SEBA NA PRVÉ MIESTO.

,,, keď klient volá s plačom, že mu končí vzťah,,, jedno viem iste – po terapii a spracovaní jeho trápenia – mu bude omnoho lepšie. Odchádzať bude spokojný – nezávisle na tom, či ten vzťah pretrvá a transformuje sa do novej podoby, alebo zanikne.

Bude ale obohatený o nové poznanie, ktoré si odnesie do života a súčasne „ochudobnený“ o negatívne záťaže, presvedčenia a podvedomé prekážky, ktoré mu strpčovali život, či vzťah.

Táto transformačná doba prináša Svetlo do našich životov, aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá.

Dnes, keď objednávam klienta na terapiu, rovno mu hovorím, že pocíti zlepšenie ihneď po dohodnutí termínu sedenia. Proste sa to tak dnes deje. Prichádza úľava a uvoľnenie do jeho problému – AKOBY NÁDYCH RIEŠENIA Z BUDÚCNOSTI.


Klientka objednaná na terapiu – urobila 2 dni pred sedením jeden z najväčších krokov svojho života. Po 25 rokoch stretla na ulici svoju prvú lásku – tyrana, ktorý ju bil, ničil a trápil niekoľko rokov. A tam na ulici ho spontánne štvrť hodiny bila, vykričala mu všetku tú bolesť a všetko to, čo jej kedysi urobil. A potom s ľahkým krokom a pocitom oslobodenia odkráčala domov, kde pocítila šťastie, oslobodenie a ľahkosť.

V jej prípade považujem toto pred-terapeutické gesto za GESTO OSLOBODENIA vzhľadom na to, že u nej dávnejšie prepukla diagnóza skleróza multiplex. Tá okrem iného, nedovolí od určitého štádia ľuďom urobiť krok vpred, stáť na vlastných nohách a kráčať životom.

„GESTO ZHORA“ hovorí o tom ako bude ďalej žiť – pravdivo, otvorene, bez ukladania si ublížení do seba.

A to je SILNE LIEČIVÉ a TRASFORMUJÚCE. Takéto gestá prichádzajú väčšinou až po terapii, udejú sa samé, bez nášho pričinenia a sú to – ZNAMENIA NOVÉHO ŽIVOTA.

Aby sme dokázali v ľahkosti Plávať životom, Žiť naplnený život a Užívať si ho – sme na rade my sami. Zastaviť sa – obhliadnuť sa – zhodnotiť, čo už nie je pre nás „to pravé“ – rozhodnúť sa pre zmenu a urobiť s tým niečo.

A potom ten výsledok už len žiť, vyžarovať a žiariť do „von“

Leave a Reply