Je regresná terapia o minulých životoch?

V poslednom čase mi mnoho klientov kladie otázku, či je regresná terapia iba o minulých životoch.

Odpoveď je NIE, nie je. V minulosti to tak bolo, na riešenie problémov sme mali jednu techniku s určitými obmenami

a týmto spôsobom sme riešili problémy a ich príčiny v „minulom živote“.

Avšak tak ako sa vyvíja vesmír, svet okolo nás, doba, ktorú žijeme a my ako ľudstvo s ňou, tak aj pokročil vývoj v regresnej terapii.

V súčasnosti máme k dispozícii techniky, ktoré umožnia spracovať príčiny problémov a problémy v tomto živote a to najčastejšie v období detstva, alebo v prenatálnom období.

To sú obdobia, ktoré nás ovplyvňujú najviac a po celý náš život. Tu si podvedome naťahujeme programy a modely správania od rodičov, blízkych, či okolia a následne to žijeme.

V regresnej terapii platí: Ak sa nám v živote niečo opakuje a spôsobuje nám to problém – ide podvedomý program, model alebo vzor správania.

Patrí tu aj genetika – zdravotné problémy „zdedené“ po rodičoch. Ak spracujeme príčinu týchto programov, či modelov – program prestáva byť aktívny, prestáva nás ovplyvňovať a my ho prestávame žiť.

To znamená, že problém odchádza, zdravotné problémy miznú a telo sa uzdravuje.

Výsledok terapie a pozitívne zmeny, ktoré po terapii nastávajú sú to najpodstatnejšie, na čo sa zameriavam pri výbere techniky.Po terapii dochádza k uvoľneniu problému ako aj pocitov klienta, zmeny sa prejavujú ihneď ale aj postupne až do troch týždňov po sedení.

Mohlo by sa vám páčiť

Leave a Reply